Wrocław krasnalami stoi

Jak powszechnie wiadomo, Wrocław to prawdziwa stolica krasnali. Chyba każdy, w ostatnim czasie odwiedził to piękne miasto, przynajmniej raz natknął się na krasnala. Ale czy wiecie skąd się wzięły te krasnale? Jest na to wiele teorii, niektóre głoszą, że krasnale zamieszkują te tereny od wieków. Podobno pierwsi Wrocławianie byli właśnie krasnalami. Są tacy, którzy uważają, że krasnale do dziś pomagają mieszkańcom miasta - dokarmiają głodnych, sprzątają po psach...

Krasnale rozsławiły Wrocław w latach 80 tych XX wieku. Wtedy to za sprawą Waldemara Fydrycha, znanego też jako Major, krasnale włączyły się w ruch Pomarańczowej Alternatywy i rozpoczęły obalanie komunizmu poprzez jego ośmieszenie. Stały się symbolem tego ruchu oraz miasta, w którym się on narodził. Dzisiaj są hołdem oddanym Pomarańczowej Alternatywie oraz znakomitą promocją samego Wrocławia.

Niniejsza galeria to kolejny materiał przeniesiony ze starej strony Nicpon.eu. Zdjęcia wykonałem podczas dwóch wizyt we Wrocławiu, w roku 2006 i 2011.